www.kadir-18.yetkin-forum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.kadir-18.yetkin-forum.com

şiir, söz, sms, hazır sms, bedava sms, html, html kodlar

AnasayfaAnasayfa  ANA SAYFAANA SAYFA  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» GENÇLİK BÖYLEDİR İŞTE
SEVGİ HAKKINDA 2 EmptyPaz Şub. 22, 2009 2:09 pm tarafından Admin

» GECE BİR NETİCEDİR
SEVGİ HAKKINDA 2 EmptyPaz Şub. 22, 2009 2:09 pm tarafından Admin

» ESKİ SAADETİNLE
SEVGİ HAKKINDA 2 EmptyPaz Şub. 22, 2009 2:06 pm tarafından Admin

» ..ÇOCUKLUK..
SEVGİ HAKKINDA 2 EmptyPaz Şub. 22, 2009 2:05 pm tarafından Admin

» ÇÖKÜYORUM
SEVGİ HAKKINDA 2 EmptyPaz Şub. 22, 2009 2:05 pm tarafından Admin

» CAN YOLDAŞI
SEVGİ HAKKINDA 2 EmptyPaz Şub. 22, 2009 2:04 pm tarafından Admin

» BİR KAPI AÇIP GİTSEM
SEVGİ HAKKINDA 2 EmptyPaz Şub. 22, 2009 2:04 pm tarafından Admin

» BEN AŞK ADAMIYIM
SEVGİ HAKKINDA 2 EmptyPaz Şub. 22, 2009 2:03 pm tarafından Admin

» BEN ÖLECEK ADAM DEĞİLİM
SEVGİ HAKKINDA 2 EmptyPaz Şub. 22, 2009 2:03 pm tarafından Admin

Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 28 kişi C.tesi Mart 05, 2011 5:42 pm tarihinde online oldu.

SEVGİ HAKKINDA 2

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

SEVGİ HAKKINDA 2 Empty
MesajKonu: SEVGİ HAKKINDA 2   SEVGİ HAKKINDA 2 EmptyÇarş. Ocak 28, 2009 5:25 pm

İkinci tür: "Çünkü" türü sevgi

Toyotome bu tür sevgiyi şöyle tarif ediyor: Bu tür sevgide kişi bir şey olduğu, bir şeye sahip olduğu ya da bir şey yaptığı için sevilir. Başka birinin onu sevmesi, sahip olduğu bir niteliğe ya da koşula bağlıdır. Örnek mi? Seni seviyorum. Çünkü çok güzelsin (Yakışıklısın). Seni seviyorum. Çünkü o kadar popüler, o kadar zengin, o kadar ünlüsün ki. Seni seviyorum. Çünkü bana o kadar güven veriyorsun. Seni seviyorum. Çünkü beni üstü açık arabanla, o kadar romantik yerlere götürüyorsun ki. Yazar, Çünkü türü sevginin Eğer türü sevgiye tercih edileceğini anlatıyor. Eğer türü sevgi bir beklenti koşuluna bağlı olduğundan büyük ve ağır bir yük haline gelebilir. Oysa zaten sahip olduğumuz bir nitelik yüzünden sevilmemiz hoş bir şeydir egomuzu okşar. Bu tür olduğumuz gibi sevilmektir. İnsanlar oldukları gibi sevilmeyi tercih ederler. Bu tür sevgi onlara yük getirmediği için rahatlatıcıdır. Ama derin düşünürseniz, bu türün Eğer türünden temelde pek farklı olmadığını görürsünüz. Kaldı ki bu tür sevgi de, yükler getirir insana. İnsanlar hep daha çok insan tarafından sevilmek isterler. Hayranlarına yenilerini eklemek için çabalarlar. Sevilecek niteliklere onlardan biraz daha fazla sahip biri ortaya çıktığı zaman, sevenlerinin, artık ötekini sevmeye başlayacağından korkarlar. Böylece yaşama sonsuz sevgi kazanma gayretkeşliği ve rekabet girer. Ailenin en küçük kızı yeni doğan bebeğe içerler. Sınıfının en güzel kızı, yeni gelen kıza içerler. Üstü açık BMW'si ile hava atan delikanlı, Ferrari ile gelene içerler. Evli kadın kocasının genç ve güzel sekreterine içerler. O zaman bu tür sevgide güven duygusu bulunabilir mi diye soruyor Toyotome. Çünkü türü sevgi de, gerçek ve sağlam sevgi olamaz diyor. Bu tür sevginin güven duygusu vermeyişinin iki ayrı nedeni daha var. Birincisi; acaba bizi seven kişinin düşündüğü kişi miyiz korkusu. Tüm insanların iki yani vardır. Biri dışa gösterdikleri öteki yalnızca kendilerinin bildiği. İnsanlar sandıkları kişi olmadığımızı anlar ve bizi terk ederlerse korkusu buradan doğar. İkincisi de ya günün birinde değişirsem ve insanlar beni sevmez olurlarsa endişesidir. Japonya'da bir temizleyicide çalışan dünya güzeli kızın yüzü patlayan kazanla parçalanmış. Yüzü fena halde çirkinleşince, nişanlısı nişana bozup onu terk etmiş. Daha acısı ayni kentte oturan anne ve babası, hastaneye ziyarete bile gelmemişler, artık çirkin olan kızlarını. Sahip olduğu sevgi, sahip olduğu güzellik temeli üstüne kurulmuş olduğundan bir günde ölmüş. Güzellik kalmayınca sevgi de kalmamış. Kız birkaç ay sonra kahrından ölmüş... Japon yazar toplumlardaki sevgilerin çoğu "Çünkü" türündendir ve bu tür sevgi, kalıcılığı konusunda insanı hep kuşkuya düşürür diyor. Peki o zaman, gerçek sevgi, güvenilecek sevgi ne? Ve işte sevgilerin en gerçeği:
http://kadir-18.yetkinforum.com

SEVGİ HAKKINDA 2
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» SEVGİ HAKKINDA 1
» SEVGİ HAKKINDA 3
» sevgi sözleri 2
» SEVGİ SÖZLERİ
» SEVGİ SÖZLERİ 2